Ogłoszenia

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych. Dziękujemy również za trwanie na modlitwie przez cały tydzień pod Krzyżem Chrystusa.
  2. Dziękujemy również za dary dla najuboższych rodzin z naszej parafii, które w większości zostały już rozdysponowane.
  3. Zgodnie z wytycznymi konserwatora wykonaliśmy prace przy drzewostanie przed bazyliką. Zalecane konserwatora znajdują się w gablocie przed kościołem.
  4. 1393 rodzin nabyło już Wigilijne świece Caritas. Niech zapalone świece na naszym stole przypominają nam o tych, którym pomogliśmy dzięki ich nabywaniu czyli chorym dzieciom. W starej plebanii i w sklepiku są jeszcze do nabycia ostatnie Wigilijne świece Caritas.
  5. Do 22 grudnia można zgłaszać adresy osób samotnych, które chciałyby Wigilię przeżyć w gronie bliźnich. Szczegóły spotkania i telefon kontaktowy w gablocie.
  6. Jeszcze przez cały tydz. będziemy odprawiać Roraty o godz. 6.30 poprzedzone śpiewem Godzinek, a przed mszą św. wieczorną o godz. 17.45 odprawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W Wigilię Nowennę odprawimy przed Pasterką.
  7. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że jest to dzień postu, który potraktujmy z należnym szacunkiem. W Boże Narodzenie Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00
  8. Pasterkę odprawimy w Bazylice tradycyjnie o północy a w kaplicach o godz. 22.00. Przed Pasterką od 23.30 będziemy śpiewać kolędy. Taca będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia Dziecka Poczętego i na Dom Samotnej Matki.
  9. Jesteśmy w trakcie opracowywania wizyty duszpasterskiej, którą zaczniemy 27 grudnia. Szczegóły podamy w Święta.
  10. Osoby, które potrzebują jeszcze opłatek zapraszamy do zakrystii.

Dodaj komentarz