Ogłoszenia 26.02.2017

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Ofiarujmy naszą abstynencję, jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskie nam osoby.
 2. W najbliższą środę przypada Popielec. Msze Święte tego dnia odprawimy w Bazylice o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00; w kaplicach o godz. 16.00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje nas post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch lekkich.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne:
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. Wyjątkowo za tydzień         Gorzkie Żale o 17.15, a po nabożeństwie zmiana Tajemnic
 • Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz.16.15, dla dorosłych o            17.15 i dla młodzieży o 19.00
 1. W tym roku w Wielkim Poście zapraszamy na spotkania z Biblią. To pierwsze tego typu spotkania, które będą się odbywać w piątki, w starej plebanii. Będą to spotkania otwarte dla wszystkich. Podczas spotkań będą rozważane fragmenty ewangelii, czytane w poszczególne niedziele Wielkiego Postu. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 19.30. Prowadzić je będzie ks. Marek. W gablocie jest okolicznościowy plakat na ten temat.
 2. W piątek przypada I miesiąca marca. Spowiedź o stałej porze.
 3. 3 marca o 19.00 w Ośrodku Kultury Wielkopostne Pieśni Pasyjne.
 4. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niep. Sercu Maryi.
 5. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańca św. o stałej godzinie.
 6. Za tydz. podczas sumy dzieci klas trzecich będą wprowadzane w kolejną część Mszy św.: przygotowanie darów ofiarnych, a po mszy krótkie spotkanie.
 7. W przyszła niedzielę 05 marca przypada 18r. śmierci ks. Eugeniusza Soślera, niegdyś proboszcza naszej parafii. Podczas sumy polecimy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.
 8. W ostatnich miesiącach poddaliśmy renowacji naczynia liturgiczne, które od wielu lat służą podczas liturgii w Bazylice i w kaplicach. Wilgoć, kwasy i rdza niszczą naczynia, dlatego co jakiś czas trzeba jej odnawiać. W tym tyg. będzie poddana odnowieniu monstrancja z kaplicy adoracji.