Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś po mszy o godz. 9.00 i przed 18.00 zmiana tajemnic.
  2. W poniedziałki i środy można w Starej Plebanii dokonać rozliczenia podatkowego i przekazać 1% na Hospicjum. Dziękujemy tym, którzy już tego dokonali. Szczegóły znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  3. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne w Lublinie, a o 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Bractwa św. Anny i Joachima.
  5. Przypominamy o spotkaniach biblijnych w piątki o godz. 19.00 w sali Konferencyjnej na Starej Plebanii.
  6. Wczoraj zakończyła się trwająca cały miesiąc nieustanna modlitwa za Ojczyznę niech Pan przyjmie tę modlitwę jako dar naszej wspólnoty parafialnej i błogosławi naszej Ojczyźnie oraz tym, którzy się w nią włączyli.
  7. Ojciec Święty pp. Franciszek na miesiąc marzec wyznaczył intencję Apostolstwa Modlitwy, aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej. Ojciec św. na progu Wielkiego Postu mówi do nas: ,,Zadam wam pytanie: ilu z was modli się za prześladowanych chrześcijan? Zachęcam was, proście razem ze mną, aby doświadczyli oni wsparcia wszystkich Kościołów i wspólnot w modlitwie i poprzez pomoc materialną.”
  1. W odpowiedzi na pytanie i prośbę papieża Franciszka w piątek po Drodze Krzyżowej dla Dorosłych oraz w przyszłą niedzielę po mszach św. będzie zbiórka ofiar przed kościołem na pomoc materialną dla prześladowanych chrześcijan. Rozważania na Drodze Krzyżowej będą poruszać problem prześladowań chrześcijan na terenach misyjnych.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania za tydz. po mszy o godz. 15.00