Ogłoszenia – Niedziela Palomowa

1. Dzisiejszą liturgią rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tych świętych dni i przypominamy, że w Triduum nie ma porannych nabożeństw.
2. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 podczas Mszy św. podziękujemy Bogu za dary Kapłaństwa i Eucharystii. Liturgię połączymy z obrzędem obmycia nóg. W kaplicach Msza św. w Wielki Czwartek o godz. 16.00
3. W Wielki Piątek zapraszamy na liturgię Adoracji Krzyża o godz. 17.00, a o godz. 20.00 ulicami naszego miasta przejdziemy Drogę Krzyżową. O 19.45 rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Na to nabożeństwo zabierzmy świece jako znak naszego czuwania przy Chrystusie. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. W kaplicach liturgia Wielkiego Piątku o godz.18.00
4. W Wielką Sobotę zapraszamy na liturgię Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. Wcześniej o 19.45 odprawimy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. W kaplicach Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00
5. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrztu św. Przynieśmy ze sobą świece. Tego wieczoru będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 24.00.
6. W Wielką Sobotę będziemy poświęcać pokarmy na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 13.00 co pół godziny. Przychodząc na poświęcenie pokarmów zabierzmy ze sobą naczynie na wodę święconą, która od rana będzie do wzięcia przed kościołem.
7. Pokarmy będziemy poświęcać również:
w Chlewiskach i Szczekarkowie o godz. 9.30
w Pałecznicy i Klementynowie o godz. 10.00
w Kol. Pałecznica i Nowodworze o godz. 10.30 i w drodze powrotnej Nowodwór Piaski.
8. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w Bazylice procesją o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. odprawimy o 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. W kaplicach w Pałecznicy i Nowodworze Msza św. w Zmartwychwstanie Pańskie o godz. 8.00.
9. W drugi dzień Świąt Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę, a podczas sumę o godz. 12.00 będziemy modlić się za naszych parafian przebywających za granicą. W kaplicach Msze św. odprawimy również jak w każdą niedzielę.
10. Podczas Triduum Paschalnego oraz Rezurekcji będzie uczestniczyć cała służba liturgiczna, dlatego prosimy, aby do zakrystii w te dni przyszły tylko osoby związane z liturgiczną służbą ołtarza.
11. Dzisiaj przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary na Hospicjum św. Anny w Lubartowie dobroci serca polecamy to szlachetne dzieło. Przed świątynią można również nabyć Chlebek Dobroci.
12. W środę z renowacji powróci odnowiona figura Jezusa do Groby Pańskiego i zabytkowa podstawa pod paschał.
13. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na prowadzone prace remontowe w Bazylice.